Spektakularne zakończenie roku

Rozbiórka galerii przenośnika taśmowego

W miniony wtorek rozpoczęliśmy realizację zlecenia dla firmy RAMB Sp z o.o. z Bełchatowa. Nasze zadanie polega rozbiórce galerii przenośników taśmowych o długości blisko stu sześćdziesięciu metrów i wadze ponad tysiąca ton.

Dobra „przygotówka” to podstawa

Rozbiórka galerii rozpoczęliśmy  od prac przygotowawczych polegających na demontażu opierzenia ścian bocznych z blachy trapezowej, za którą skrywa się izolacja termiczna w postaci wełny mineralnej. Z tym zadaniem bez problemu radzi sobie nasza koparka Liebherr 934 z ponad trzytonowymi nożycami CAT S325B. W tym samym czasie likwidowana jest podłoga, która zbudowana jest z płyt żelbetowych. Tutaj pole do popisu ma nasza najmniejsza koparka gąsienicowa Liebherr 914C z nożycami przeznaczonymi do kruszenia żelbetu Atlas Copco CC2100U.   Kolejnym krokiem będzie demontaż dachu. Na tym etapie rozbiórki naszym zadaniem jest możliwie jak największe odciążenie galerii. Ułatwi nam to pracę na etapie następnym, czyli demontaż konstrukcji nośnej galerii z użyciem dużych dźwigów samojezdnych.

Niezbędne wsparcie

Bez  maszyn i specjalistycznych narzędzi hydraulicznych wykonanie tego zlecenia było by niezwykle czasochłonne, ale nie do przecenienia jest również praca ludzkich rąk. Sprawne sortowanie najmniejszych frakcji odpadów powstałych w wyniku rozbiórki to zasługa naszych pracowników, którzy z porządkiem na budowie radzą sobie wzorowo. Wysortowane przez Nich odpady zostaną odebrane przez specjalistyczną firmę zajmującą się składowaniem i utylizacją odpadów. Dbałość o środowisko naturalne jest dla nas bardzo ważna.

Prawdziwe wyzwania
 
Kiedy już zakończymy prace przygotowawcze, to na plac boju zostanie wpuszczona ciężka artyleria. Do demontażu newralgicznych odcinków galerii przenośnika użyjemy dwóch dźwigów Liebherr LTM 1500 o maksymalnym udźwigu pięciuset ton każdy. Dzieła dopełnią nasze koparki uzbrojone w nożyce do cięcia stali.  Będziemy Państwa na bieżąco informować zaawansowaniu prac prowadzonych w Rogowcu.