Rury stalowe – oferta sprzedaży

W wyniku likwidacji wszelkiego typu instalacji energetycznych i przemysłowych pozyskujemy rury stalowe z demontażu, przeznaczone do ponownego użytku.

  • Rury stalowe w zakresie średnic od 108 do 2420 mm;
  • Rury stalowe grubościenne
sprzedajemy.pl

Zobacz nasze ogłoszenia w portalu Sprzedajemy.pl

Materiały z odzysku sprzedajemy bezpośrednio z placu rozbiórki.

Zastosowanie

Rury stalowe są nieodłącznym elementem wielu konstrukcji, odznaczając się dużą wytrzymałością, nawet jeśli pochodzą z demontażu.

Dbamy aby w naszej ofercie znalazły się wyłącznie produkty, spełniające swoją rolę. Dlatego oferowane rury stalowe stanowią doskonałą alternatywę dla produktów nowych i droższych. Wybór rur z demontażu to nie tylko rozwiązanie bardziej ekonomiczne ale również ekologiczne.

Istnieje wiele rodzajów rur stalowych. Podstawowe kryteria podziału to wymiary (warto skorzystać z dostępnych w sieci tabeli), sposób produkcji (rury ze szwem lub bez szwu) oraz powłoka ochronna.

Ze względu na stosowane powłoki, wyróżnić można:

  • rury stalowe o powłokach niemetalicznych – służą zazwyczaj do transportowania substancji chemicznych, dlatego charakteryzują się dużą średnicą wewnętrzną,
  • rury ocynkowane – posiadają zabezpieczenie przed korozją związaną z kontaktem z wodą
  • rury stalowe poddane czernieniu – posiadają większe walory estetyczne oraz wyższą odporność na korozje.

Łączenie, wyginanie, gwintowanie

Rury stalowe można łączyć nie tylko za pomocą spawania. Na rynku dostępne są specjalne złączki zaciskowe. Wykorzystać można również specjalne nakładki do naciskarki.

Wyginanie rur wymaga stosowania wysokich temperatur, jednak można to wykonać nawet w domowych warunkach, przy wykorzystaniu palnika. Do gwintowania niezbędne jest wykonywanie narzynką kontrolowanych obrotów, aż do uzyskania oczekiwanego efektu.